Logo Logo
Myčky Siemens SN 66T052EU a SN 56T552EU – uspoří čas a energii
  • 12.10.2018
  • Myčka, Myčka Siemens

Siemens domácí spotřebiče představila novinku v oblasti vestavných myček nádobí. Siemens myčky nádobí řady speedMatic jsou již známy svou extrémně nízkou spotřebou elektrického proudu a vody, svou tichostí, automatickým dávkováním, ale nyní přichází i s novou technologií vysoušení. Vysoušecí systém, jehož energetická spotřeba je u modelů SN 56T552EU a SN 66T052EU snížena o dalších 15 procent.

Díky systému sušení Zeolith trvá standardní program Eco 50 °C u vybraných modelů speedMatic pouhých 125 min. To je činí absolutně nejrychlejšími spotřebiči na světě – a to při energetické spotřebě pouhých 0,97 kWh. A že i přes zkrácenou dobu mytí si nové modely speedMatic zachovávají ty nejlepší výsledky mytí, sušení a spotřeby energie (AAA), je přece samozřejmostí.

Trvale efektivní sušení

Minerálu Zeolith, díky svému speciálnímu povrchu, pohlcuje vlhkost a odvádí teplo. Úchvatná vlastnost tohoto minerálu je, že se nikdy neopotřebí a díky tomu vydrží Zeolith po celou dobu životnosti vašeho spotřebiče. Tento zázrak přírody pracuje „skrytě“ a je uložen pod vanou spotřebiče.

Neuvěřitelná symbióza technologie a přírody

Pomocí aktivace volitelné funkce energySave spotřebuje vaše nová myčka speedMatic nádobí se systémem Zeolith ještě méně energie. Spotřeba energie se sníží z 0,97 kWh na neuvěřitelných 0,83 kWh – samozřejmě bez ztráty optimálních výsledků mytí.

Fáze sušení

Zeolith odvádí vlhkost a promění ji na tepelnou energii. Na konci fáze sušení dochází k postupnému odpařování vody z nádobí. Tento vlhký vzduch je odváděn z vnitřního prostoru myčky a veden přímo do zásobníku s minerálem Zeolith. V této fázi dochází k „pohlcení“ vlhkého vzduchu, který bude následovně díky nahromaděné energii v minerálu ohřán. Suchý a teplý vzduch je opět veden zpět do vnitřního prostoru myčky, kde dokonale a ekonomicky usuší vaše nádobí. Tento proces sušení je nejen efektivnější, ale i rychlejší, než známější kondenzační sušení.

Fáze regenerace

Díky opětnému ohřevu během fáze mytí získává tento minerál znovu „pohlcovací“ funkci. Pro regeneraci minerálu je zapotřebí jeho zvýšené teploty, ke kterému dochází během fáze mytí. Studený vzduch je odváděn z vnitřního prostoru myčky, ohřán tepelným tělesem (které je umístěno pod zásobníkem na Zeolith) a veden přímo skrz granulát. V této fázi se Zeolith zbavuje vlhkosti, kterou nabral během fáze sušení a začíná si ukládat tepelnou energii. Teplý a vlhký vzduch je opět veden zpět do vnitřního prostoru myčky a ohřívá nádobí během fáze mytí.

Technické údaje o spotřebiči:

Název produktu: vestavná myčka nádobí
Typ produktu: SN 66T052EU, SN 56T552EU
Energetický štítek: AAA
Spotřeba vody: 10 litrů
Hlučnost: 42 dB