Značkové kvalitní a cenově dostupné spotřebiče

Varné desky AEG-Electrolux 78031 KF a 6631K-MN vítězi testu

Rubrika: Deník redakce | Publikováno: 18. 11. 2009

V časopise TEST byly testovány varné desky. Hodnoceno bylo 13 varných desek, z toho 7 s ohřevem topnou spirálou, 5 s indukčním ohřevem a 1 s indukčním ohřevem i topnou spirálou. Indukční varná deska AEG-Electrolux 78031 KF se stala celkovým vítězem TESTU a sklokeramická varná deska AEG-Electrolux 6631K-MN byla nejlépe hodnocena ve své kategorii.

Hlavními hodnotícími kritérii v testu byly následující vlastnosti varných desek: vaření, spotřeba elektrické energie, obsluha, bezpečnost, hlučnost, vybavení a technické údaje. Vítězná indukční varná deska AEG-Electrolux 78031 KF získala v testu nejlepší hodnocení v kategorii vaření a obsluha. V testu patřila k cenově nejdostupnějším a také k nejméně energeticky náročným indukčním varným deskám. Sklokeramická varná deska AEG-Electrolux 6631K-MN nabízela v porovnání s ostatními velmi dobré hodnocení vybavení.

Varné desky byly testovány na základě zavedeného rozdělení na indukční a sklokeramické. Na první pohled je laik hůře rozezná. Sklokeramické desky jsou ohřívány topnou spirálou. Indukční deska pracuje na principu elektromagnetické indukce. Teplo tedy vzniká tam, kde se desky dotýká dno železného hrnce. To umožňuje maximální efektivitu a bezpečnost. O indukční desku se nespálíte a zároveň šetříte energii.

Všechny testované produkty a hodnotící parametry si můžete také prohlédnout na stránkách www.dtest.cz.

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS (komentáře k příspěvku) TrackBack URI

Napsat komentář